ANSİAD 18. GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ ONLİNE FİKİR MARATONU

ANSİAD 18. GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ ONLİNE FİKİR MARATONU

Vakfımızın Mütevelli Heyet Üyesi Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği ( ANSİAD )’ın 18. Girişimcilik Günleri kapsamında HABİTAT ve ANSİAD işbirliği ile düzenlediği, Akıllı Şehirler için Akıllı Çözümler – Online Fikir Maratonu, 27 – 28 Kasım 2020 tarihlerinde ONLİNE platformlar üzerinden gerçekleştirilecektir. Online Fikir Maratonu ile bilişim sektörünün en çok ihtiyaç duyacağı ve en hızlı gelişim sağlayacağı loT alanın büyümesini desteklemek, Türkiye’de yenilik pazarının büyümesine katkıda bulunmak, gençlerin teknoloji üretme ve geliştirme konusundaki ilgilerinin arttırılması hedeflenmektedir. Fikirlerin yarışacağı etkinlikte çeşitli alanlarda gerçekleştirilecek akıllı çözümler, özel jüri tarafından değerlendirilecek ve fikirlerin hayata geçirilmesi için ödüller verilecektir.

Fikir Maratonuna Son Başvuru Tarihi  : 25 Kasım 2020 Çarşamba

Genel Bilgiler ve Başvuru Linki           : https://form.jotform.com/203213357882960  

 

Akıllı Şehir Nedir?

Akıllı bir şehrin kapsayıcı amacı, şehirlerin genel yaşam kalitesini ve yaşanabilirlik düzeyini iyileştirmektir. Akıllı şehir enerji, ulaşım ve kamu hizmetleri gibi kentsel hizmetlerin kalitesini ve performansını geliştirmek, kaynak tüketimini, israfı ve toplam maliyetleri azaltmak için farklı türde elektronik, internet sensörleri ve daha sonra şehrin kaynaklarını ve hizmetlerini verimli bir şekilde yönetmek için bu verilerden elde edilen bilgileri kullanan kentsel bir alandır.

 

Fikir Maratonu Nedir?

Fikir Maratonu; belirli bir konuda yenilikçi fikri olan kişi veya takımların; iş geliştirme, tasarım ve proje yönetim yeteneklerini kullanarak fikirlerini yarıştırdıkları bir etkinlik türüdür. 

Fikrine güvenen tüm genç takımları; teknolojiyi ve sosyal yeteneklerini kullanarak dijital ve yenilikçi çözümler geliştirmek üzere saatler sürecek kesintisiz bir maceraya davet ediyoruz!

 

Ayrıca kazanan takımları ödüller bekliyor.

1. Takıma – 5.000₺

2. Takıma – 3.000₺

3. Takıma – 2.000₺

* Belirtilen değerlerde teknoloji çekleri verilecektir.

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Online Fikir Maratonu teknolojiyi kullanarak akıllı şehirler oluşturmak ve geliştirmek için çözüm önerilerini geliştirme konusunda hevesli kişilerle 27- 28 Kasım tarihlerinde yapılacaktır.

* Online Fikir Maratonu’nun başlıca amacı; projenizin ticari olup olmamasına bakılmaksızın ağırlıklı olarak fayda odağında akıllı şehir için akıllı çözüm geliştirmesi beklenmektedir.

* Programda 2 günlük bir çalışma ortamında kendi çalışmalarınız dışında eğitimler, paneller ve mentor saatleri olacaktır.

* Etkinlik ve eğitim dili Türkçe olacaktır.

* Etkinliğe en fazla 4 kişilik grup halinde katılım sağlayabilirsiniz.

* Konular / Projeler daha öncesinde çalışılmamış Konu / Proje olmalıdır.

* Etkinlik 2 gün (yaklaşık 36 saat sürecektir.)

* Katılımcının eğitim programında belirtilen derslere %90 oranında katılması zorunludur. 

(Her gruptan bir kişi eğitime katılırken diğerleri çalışmaya devam edebilirler.) 

 

Katılımcılarda aranacak özellikler;

* Tercihen üniversitelerin mühendislik, bilişim, elektronik, matematik gibi bölümlerinden mezun olmak ve/ya bu bölümlerde okuyor olmak. Konuya hâkim olan diğer bölüm öğrencileri de katılım sağlayabilir.

* Okuduğunu anlayacak kadar İngilizce biliyor olmak (tercihen)/Gruptan bir kişinin bilmesi yeterli olacaktır.

* Elektronik devre kartları, Arduino, Blyink herhangi biri ile çalışma yapmış veya ne oldukları konusunda bilgi sahibi olmak.

* Akıllı şehirler konusunda bilgi sahibi olmak veya çözümler geliştirecek motivasyonu barındırmak.

* Herhangi bir yazılım diline hâkim olmak ya da ekipte buna hâkim olan birinin olması

 

HABER FOTO GALERİ

ANSİAD 18. GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ ONLİNE FİKİR MARATONU

BU HABERİ PAYLAŞ

SOSYAL MEDYADA BAGEV

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BAGEV KARİYER KOÇLUĞU BAŞVURU FORMU

BAGEV KARİYER KOÇLUĞU BAŞVURU FORMU

BATI AKDENİZ
KALKINMA AJANSI

BATI AKDENİZ<br>KALKINMA AJANSI