BAGEV KARİYER, TRT ANTALYA RADYOSU'NDA

BAGEV KARİYER, TRT ANTALYA RADYOSU'NDA

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı ( BAGEV ) Genel Sekreteri Gülşen Aras, TRT Antalya Radyosu'nda yayınlanan "Akdeniz'in Sesi" Programının canlı yayın konuğu oldu. Aras, Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel istihdam ofisi www.bagevkariyer.com 'un 2018 yılı rakamlarını ve 2019 yılı çalışmalarını değerlendirdi. 

BAGEV Kariyer olarak iş arayanlara ve işverenlere internet ortamında ücretsiz hizmet sağlanıldığını belirten BAGEV Genel Sekreteri Gülşen ARAS, işveren ve iş arayanın portalı nasıl kullanacakları hakkında detaylı bilgler verdi. 

2010 yılında teknik alt yapı çalışmaları tamamlanan 2011 yılında iş arayanların ve işverenlerin aktif kullanımına sunulan www.bagevkariyer.com 'un 2018 yılında BAGEV Kariyer olarak 15.621 iş arayanı ve 1.849 firmayı portalda buluşturduklarını belirtti. 

Bölgemizdeki özel ve tüzel kuruluşlarla da çözüm ortaklıkları bulunduğunu belirten Aras, "İstihdam ve Eğitimi Geliştirme İşbirliği Protokolleri" hakkında da bilgiler verdi. 

3 ayda bir düzenli olarak açıklanan İstihdam rakamları hakkında da bilgi veren BAGEV Genel Sekreteri Gülşen Aras, 2018 yılında yayınlanan iş ilanlarının geçen seneye göre turizm sektöründe yüzde 47, bilişim sektöründe yüzde 43, tekstil sektöründe yüzde 34, tarım sektöründe yüzde 21 artış olduğunu belirtti. 

İş başvurusunda bulunan adayların yaş aralıkları hakkında da bilgiler veren Gülşen Aras, en çok başvuruyu 25 - 30 yaş aralığındaki kişilerin yaptığını, 19 - 24 yaş aralığındaki başvuru sahiplerinin listenin ikinci sırasında yer aldığını, 31 - 40 yaş aralığındaki adayların üçüncü sırada bulunduğunu belirtti. 

Bölgesel İstihdam Ofisi BAGEV Kariyer'in 2019 yılı hedeflerinden de bahseden BAGEV Genel Sekreteri Gülşen Aras, 2019 yılı içerisinde iş arayana daha çok iş imkanı, işverene nitelikli eleman sunabilmek için ilgili kurum ve kuruluşlarla mesleki eğitim çalışmaları gerçekleştireceklerini belirtti. Önceki yıllarda Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü ( FAO ) ile Vakfımız işbirliği ile gerçekleştirilen kesme çiçek sektörü için Antalya'da, Elma yetiştiriciliği üzerine Isparta'daki eğitim projelerine devam etmek istediklerini söyledi.

www.bagevkariyer.com iş ve işçi bulma portalındaki açık iş ilanlarından da dinleyenlere bahseden BAGEV Genel Sekreteri Gülşen Aras, ön muhasebe sorumlusu, operasyon müdürü, restoran müdürü, güvenlik görevlisi, depo şefi, Almanca bilen teknik çevirmen, satış pazarlama elemanı, tekniker, genel muhasebe uzmanı, danışma görevlisi arayışlarının devam ettiğini belirterek sözlerine son verdi. 

HABER FOTO GALERİ

BAGEV KARİYER, TRT ANTALYA RADYOSU'NDA

BU HABERİ PAYLAŞ

SOSYAL MEDYADA BAGEV

BATI AKDENİZ
KALKINMA AJANSI

BATI AKDENİZ<br>KALKINMA AJANSI

9. YÖREX

9. YÖREX