BAGEV, İKLİME DİRENÇLİ TARIM AĞI PROJESİNDE

BAGEV, İKLİME DİRENÇLİ TARIM AĞI PROJESİNDE

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun desteğiyle yürütülen "İklime Dirençli Tarım Ağı Projesi"nin ilk toplantısı online olarak gerçekleşti. İklime dirençli tarım konusunda bilgi ve deneyimi bir araya getirmek, paylaşımda bulunmak ve yaygınlaştırmak amacıyla İklime Dirençli Tarım Ağı ve Platformu oluşturulması hedeflendi. Öncelikli olarak iklim değişikliği ve tarım alanında çalışan Sivil Toplum Kuruluşları'nın yer alacağı bu oluşum ile bilgiye erişim, iletişim, işbirliği ve birlikte hareket edebilme olanağı artacak. 

İKLİME DİRENÇLİ TARIM EĞİTİMİNDE İLK HAFTA TAMAMLANDI 

İklime Dirençli Tarım Ağı Projesi'nin pilot alanları olan Antalya, Konya ve Şanlıurfa'dan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinin katılımlarıyla eğitim programında ilk haftanın sonuna gelindi. 

Eğitim programının içeriğini iklim değişikliğinin tarım ve gıda üretimi üzerindeki etkileri, tarım ekonomisi ve finansal yönetim, ağ kurma ve işbirliği, dijital tarım yöntemleri, doğa ve iklim dostu tarım uygulamaları, tarımda iklim değişikliğine ekosistem tabanlı uyum konuları oluşturuyor. 

Eğitim programının sonunda katılımcılara Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından katılım sertifikası verilecek. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar Destekleme Programı kapsamında finanse edilen proje; Doğa Koruma Merkezi, Tarım ve Gıda Etiği Derneği ve Konya Önder Çiftçi Derneği ortaklığında yürütülüyor. Proje ile Türkiye'de iklim değişikliği ve tarım alanında çalışan STK'lar başta olmak üzere, kamu kurumları, üniversiteler ve araştırma kurumlarının katılımıyla bir İklime Dirençli Tarım Ağı ve Platformu oluşturmak hedefleniyor. 

HABER FOTO GALERİ

BAGEV, İKLİME DİRENÇLİ TARIM AĞI PROJESİNDE

BU HABERİ PAYLAŞ

SOSYAL MEDYADA BAGEV

KOOP OKUL

KOOP OKUL

YÖREX 11. Yöresel Ürünler Fuarı

YÖREX 11. Yöresel Ürünler Fuarı

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BATI AKDENİZ
KALKINMA AJANSI

BATI AKDENİZ<br>KALKINMA AJANSI

DİJİTAL TARIM KÜTÜPHANESİ

DİJİTAL TARIM KÜTÜPHANESİ