BAGEV YAYINLARI, DİJİTAL TARIM KÜTÜPHANESİ'NDE

BAGEV YAYINLARI, DİJİTAL TARIM KÜTÜPHANESİ'NDE

Dijital Tarım Kütüphanesi, Mülga 3161 sayılı Kanunun 21/d ve 441 sayılı KHK'da yer alan hükümler doğrultusunda "Kütüphane ve Dokümantasyon Şube Müdürlüğü" adı altında kurulmuştur. Hükümetimiz ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Teşkilatı (FAO) arasında yapılan "Zirai Dokümantasyon / Bilgi Merkezi" Projesi anlaşmasına dayanmaktadır. Tarım ihtisas kütüphanesi niteliğindedir.

Dijital Tarım Kütüphanesinde bulunan, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı görev alanlarıyla ilgili 10 bin civarında yayın taranarak dijitalleştirilmiş, yazılıma aktarılarak https://kutuphane.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden erişime hazır hale getirilmiştir. Yazar ve/veya yayıncısının izin durumuna göre erişime açılmaktadır.

Yazılımda yer alan tam metin içerisinde terim arama özelliği okuyuculara ve araştırmacılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Diğer yayınlarla ilgili olarak da tasnif ve dijitalleştirme çalışmaları devam etmektedir.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan altyapı ve sistem, tarımsal alanda üretilen tüm basılı yayınları bünyesine dahil edebilecek kapasiteye sahip olup, ülkemizin Tarımsal Bilgi Merkezi olarak hizmet gösterebilecek bir içeriğe ulaşmasına yönelik faaliyetler devam etmektedir.

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfımıza ait yayınların, okuyucudan herhangi bir ücret alınmaksızın https://kutuphane.tarimorman.gov.tr adresinde okuyucu erişimine açılması konusunda işbirliğimiz başlamıştır. Dijital Tarım Kütüphanesi yetkilileri ile yürütülen görüşmeler neticesinde Dijital Kütüphane Eser-Telif Sözleşmesi imzalanarak Vakfımıza ait yayınların Dijital Tarım Kütüphanesi’nde yer alma ve erişime açılması süreci başlatılmıştır. 

Vakfımızın, Dijital Tarım Kütüphanesi'nde bulunan sayfasına BURADAN ulaşabilir, yayınlarımıza ulaşabilirsiniz. 

 

HABER FOTO GALERİ

BAGEV YAYINLARI, DİJİTAL TARIM KÜTÜPHANESİ'NDE

BU HABERİ PAYLAŞ

SOSYAL MEDYADA BAGEV

KOOP OKUL

KOOP OKUL

YÖREX 11. Yöresel Ürünler Fuarı

YÖREX 11. Yöresel Ürünler Fuarı

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BATI AKDENİZ
KALKINMA AJANSI

BATI AKDENİZ<br>KALKINMA AJANSI

DİJİTAL TARIM KÜTÜPHANESİ

DİJİTAL TARIM KÜTÜPHANESİ