GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARI DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİNDE YETİŞTİRİLECEK

GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARI DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİNDE YETİŞTİRİLECEK

Türkiye’nin teknolojik kalkınma programı Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücünü oluşturmak üzere, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirme amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ortak çalışması sonucu başlatılan “81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Projesi” ile Türkiye çapında Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulacaktır. Deneyap Teknoloji Atölyesi projesinin ilk adımın atılacağı 12 il arasında Antalya ilimiz de bulunmaktadır.

81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Projesi” kapsamında ortaokul başlangıç ve lise başlangıç çağı olmak üzere iki yaş grubunda (4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri) 3 yıllık bir program ile ücretsiz eğitimler verilecektir.

Kurulacak teknoloji atölyelerinde, yenilikçi bir eğitim modeli esas alınarak Tasarım-Üretim, Robotik-Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay, Nanoteknoloji ve Yapay Zekâ gibi alanlarda teorik ve uygulamalı eğitimleri verilmesi planlanmaktadır.

Eğitime dâhil olabilmek için yazılı ve uygulamalı sınavlara girmek gerekmektedir. Antalya’daki öğrencilerimizin başvuru dönemi başlamış olan sınavlar için 3 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını yapmaları beklenmektedir. Matematik, fen, algoritma ve genel kültür içeriklerinin olduğu, problem çözme, eleştirel düşünebilme, veri yorumlayabilme becerilerinin ölçüleceği yazılı sınav 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecektir.

Deneyap Türkiye’nin bir parçası olmak isteyen gençler ve veliler, proje ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve sınava başvurmak için https://www.deneyapturkiye.org/#firstPage internet adresini ziyaret edebilir. 

HABER FOTO GALERİ

GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARI DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİNDE YETİŞTİRİLECEK

BU HABERİ PAYLAŞ

SOSYAL MEDYADA BAGEV

BATI AKDENİZ
KALKINMA AJANSI

BATI AKDENİZ<br>KALKINMA AJANSI

9. YÖREX

9. YÖREX