İKİNCİ 500'E ANTALYA'DAN 3 FİRMA

İKİNCİ 500'E ANTALYA'DAN 3 FİRMA

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına Batı Akdeniz bölgesinden 5 firma girerken, Antalya’dan 3 firma girmeyi başardı. Listeye Antalya’dan Ekiciler Süt, Eti Elektrometalurji ve CW Enerji, Isparta’dan ise Göltaş Çimento ile Orma Orman Ürünleri girdi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO), Mayıs ayında açıkladığı “İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” araştırmasının ardından, daha çok KOBİ niteliğindeki kuruluşları kapsayan “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” araştırmasının sonuçlarını da açıkladı. Açıklanan sonuca göre listede Batı Akdeniz’den 5 şirket yer aldı. Antalya şirketlerinden Ekiciler Süt Gıda Tarım Hayvancılık listeye 44’ncü sıradan girerken, Eti Elekrometalurji 185’nci, CW Enerji Mühendislik 240’ncı sırada yer aldı. Isparta’dan ise Göltaş Göller Bölgesi Çimento 24’ncü, Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi de 60’ncı sıradan listeye girdi. Geçtiğimiz yıl 91’nci sırada bulunan Ekiciler Süt bu yıl 44’ncü sıraya yükselirken, CW Enerji 358’nci sıradan 240’ncı, Göltaş Çimento 242’nci sıradan 24’ncü sıraya yükseldi. Geçtiğimiz yıl 25’nci sırada yer alan Orma Orman Ürünleri ise bu 60’ncı sıraya geriledi.

ÇETİN, TEBRİK ETTİ

Listeye girmeyi başaran şirketleri tebrik eden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Başkanı Davut Çetin, “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına isimlerini yazdıran Odamız üyesi Ekiciler Süt, Eti Elektrometalurji A.Ş., CW Enerji firmalarımız ile Isparta’dan Göltaş Çimento ve Orma Orman Ürünleri firmamızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

HABER FOTO GALERİ

İKİNCİ 500'E ANTALYA'DAN 3 FİRMA

BU HABERİ PAYLAŞ

SOSYAL MEDYADA BAGEV

İNSAN KAYNAKLARI NELERE DİKKAT EDİYOR SEMİNERİ

İNSAN KAYNAKLARI NELERE DİKKAT EDİYOR SEMİNERİ

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BAGEV E-İHRACAT WEBİNARI YAYIN KAYDI

BATI AKDENİZ
KALKINMA AJANSI

BATI AKDENİZ<br>KALKINMA AJANSI